Kiedy decydujemy się na zmianę wnętrza naszego mieszkania często zastanawiamy się jaki styl wybrać, co będzie odpowiednie, jak połączyć ze sobą kolory, aby tworzyły spójną całość. Obecnie na rynku mamy ogromną ilość produktów, nie trudno jest znaleźć wymarzone meble czy ozdoby wnętrzarskie.

Przed planowanym remontem warto skorzystać z oferowanych nam inspiracji, których w dzisiejszych czasach mamy bardzo dużo i nietrudno je znaleźć.

Internet

Jednym z największych i najprostszych źródeł inspiracji jest internet. Możemy tam znaleźć w zasadzie wszystko. Internet jest bardzo obszerny, więc aby ułatwić sobie to zadanie warto skorzystać z przeznaczonych do tego stron.

Pinterest

Pinterest to serwis społecznościowy w którym znajdziemy ogromną ilość zdjęć i inspiracji, związanych z każdą dziedziną. Skupiając się tylko na wnętrzach możemy odnaleźć tam przeróżne style mieszkań z całego świata, od chłodnych bardzo nowoczesnych, do tych ciepłych i przytulnych z ogromną ilością kwiatów.

Zdecydowanie każdy jest w stanie znaleźć tam coś dla siebie. Dzięki tak dużej różnorodności inspirując się tymi zdjęciami możemy stworzyć nasz własny unikatowy styl, co wcale nie będzie tak trudnym wyzwaniem.

inspiracje wnętrz skąd czerpać

Homebook

Kolejną internetową księgą inspiracji jest Homebook. To strona internetowa, która została stworzona z myślą głównie o wnętrzach. Jest bardzo wygodna w obsłudze, podzielona na zakładki dzięki czemu ułatwia nam to wyszukiwanie.

Znajdziemy tam inspiracje między innymi do kuchni, łazienki, sypialni, salonu, a nawet ogrodu, w przeróżnych, wyszukanych stylach. To nie wszystkie zalety homebooka, kolejną z nich jest sklep internetowy, inspirując się wnętrzami możemy od razu zamówić rzeczy które wpadły nam w oko, dzięki czemu zaoszczędzimy sporą ilość czasu.

Westwing

Westwing podobnie jak Homebook to sklep internetowy, w którym również znajdziemy inspiracje, które pomogą nam w urządzaniu mieszkania. Mocno skupia się na dekoracjach, co na pewno nam się przyda, podczas wykańczania naszego wnętrza. Przedstawia nam najnowsze trendy i nowości ze świata.

inspiracje wnętrz skąd czerpać

Magazyny wnętrzarskie

W dobie internetu nie zapominajmy o klasykach, które od pokoleń krążą wokół nas i dają nam obszerną wiedzę na różne tematy. Mowa tutaj o magazynach wnętrzarskich, które w niczym nie są gorsze od internetu. To skarbnice wiedzy, z których łatwo nam będzie wyłapać przeróżne smaczki wnętrzarskie, by później zastosować je w swoich domach czy mieszkaniach.

Mamy bardzo dużą ilość magazynów do wyboru, dopasowanych do naszych oczekiwań pod względem estetycznym, finansowym czy funkcjonalnym. Podczas poszukiwań inspiracji warto skorzystać również z tej formy.

Blog DD Projekt

Warto na bieżąco śledzić realizacje naszej firmy, które pokazujemy Państwo w zakładce Realizacje oraz na naszym profilu na Facebooku. Fanów krótkich filmów z realizacji naszych projektów zapraszamy na nasz kanał na YouTube. Również na blogu umieszczamy wpisy o tematyce wnętrzarskiej, dzięki którym można się zainspirować.

Życie

Oprócz tego, warto obserwować to co dzieje się wokół nas, u naszych rodzin, przyjaciół, co pojawia się w sklepach i za czym podąża moda. Inspiracje możemy znaleźć wszędzie i warto z tego korzystać, będzie to dla nas dużym ułatwieniem.

Połączenie inspiracji z naszymi pomysłami da nam możliwość stworzenia czegoś unikatowego.

Pozdrawiam
Klaudiusz Durmała
www.ddprojekt.pl