Hamak zazwyczaj kojarzy się z błogością, z wylegiwaniem się w lecie z zimną lemoniadą, ciekawą książką oraz wsłuchiwaniem się w śpiew ptaków. Czy można takie chwile zatrzymać?

hamak we wnętrzu

Niestety nie, ale istnieje nadzieja, aby w mroźne wieczory, choć trochę poczuć się jak na wakacjach. Relaks, komfortowo spędzony miły czas to korzyści jakie dostarczy nam hamak. Oprócz praktycznego zastosowania hamaku, jego inną zaletą jest to, że może ozdobić wnętrza i nadać im wyjątkowego charakteru.

Mamy ogromne pole do popisu jeśli chodzi o przystrojenie swojego mieszkania hamakiem. W pokoju dziecka, w salonie, a może w osobnym pokoju do relaksu? W każdym z tych pomieszczeń hamak znajdzie swoje zastosowanie. Leżak można ozdobić w dowolnym stylu, a dodatkowym urozmaiceniem może być dodanie kocyka, kilka dekoracyjnych poduszek czy klimatycznych światełek.

Powody dla których warto mieć hamak

Główną zaletą, przez którą warto zakupić hamak jest przede wszystkim relaks i wygoda. Dzięki tego typu leżakom możemy rozluźnić się i złagodzić stres za pomocą delikatnego bujania. Płynne ruchy pozwalają na maksymalne odprężenie.Leżenie w hamaku może powodować również ustąpienie lub zmniejszenie bólów ciała, które nam towarzyszą na co dzień.

Hamaki poprawiają jakość snu – badania udowadniają, że są lepszym źródłem odpoczynku niż zwykłe łóżko, dlatego, że dopasowują się do kształtu ciała, a kołysanie wprowadza szybciej w fazę głębokiego snu. Dodają klimatyczności, ich stylistyka pozwala na dopełnienie naszego pomieszczenia.

Hamak jest bardzo funkcjonalny, ponieważ może spełniać funkcję leżenia, spania, jak i siedzenia. Można zaopatrzyć się w hamak wieloosobowy, aby korzystać z niego w rodzinnym gronie. Hamak to mebel, który wyjątkowo się prezentuje, ponieważ można nadać mu unikatowego charakteru – każdy ozdabia go w swoim stylu i mocuje w dowolnej części pomieszczenia.

hamak we wnętrzu

Rodzaje hamaków

Wybór odpowiedniego hamaku dla siebie zależy od tego, gdzie chcemy go wykorzystać. Oto kilka propozycji:

Hamaki brazylijskie – są bardzo trwałe ze względu na użycie ścisłej tkaniny bawełnianej. Gruba tkanina pozwala na utrzymanie ciepła w chłodne dni i letnie wieczory. Są dostępne w żywych kolorach, aby kojarzyły nam się, jak sama nazwa mówi z Brazylią – z krajem nasyconym kolorami.

Hamaki Majów – są miękkie i dostosowane do różnych pozycji ciała, przez ciasne sploty. Są wytrzymałe i zazwyczaj sprzedawane w jasnych kolorach.

Hamaki z Wenezueli – wykonane z płótna, a materiały używane do ich produkcji to poliester, nylon i nierozciągliwej tkaniny.

Hamaki turystyczne – są przenośne, wykonane z cienkiego jedwabiu, spadochronowego nylonu. Idealnie sprawdzą się w podróży, jak i we własnym ogrodzie.

Fotel hamakowy – ma on zastosowanie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Relaks w dowolnym miejscu, nawet gdy ogranicza nas przestrzeń.

Cacoon – to nowa koncepcja hamaku, która swoim wyglądem przypomina wiszący namiot na drzewie. Materiał z jakiego jest wykonany jest odporny na wodę, promienie UV i pleśnie. Jest doskonałą opcją dla turystów, można go zabrać ze sobą w podróż.