Ścianka loftowa jest przeszkleniem wstawionym w pomieszczeniach, a szkło osadzone jest w metalowych ramach w celu odgrodzenia przestrzeni od siebie. Każdy kto śledzi obecne trendy doskonale zdaje sobie sprawę jaką furorę robią ścianki loftowe w mieszkaniach.

Ma za zadanie nie tylko ładnie się prezentować ale i być funkcjonalna. Jeśli dysponujemy małą powierzchnią, wiemy jak trudno jest ją odpowiednio zaaranżować. Z pomocą przychodzi doskonałe rozwiązanie jakim jest przeszklona ścianka. Połączenie metalu i szkła nadaje minimalizmu, który doda charakteru każdemu wnętrzu. Stanowi lżejszą alternatywę dla zwykłych ścian. Dzięki niej można oddzielić przestrzeń, nadając przejrzystość, wygospodarować drugą strefę, a przede wszystkim mieszkanie nie traci światła dziennego.

ścianka loftowa we wnętrzach (1)

Ścianki loftowe tak naprawdę pasują do każdego wnętrza, ponieważ nadają im niepowtarzalny charakter. Doskonale wpisują się w klimat skandynawski, industrialny i nowoczesny. Taka ścianka najlepiej sprawdzi się w połączeniu z drewnem – nada to elegancji i szyku pomieszczeniu w którym się znajduje.

Zabudowa prysznicowa w stylu ścianki loftowej

Jest to zdecydowanie najnowszy trend w projektowaniu łazienek. Kabiny walk-in będą zjawisko się prezentować szczególnie w przestronnych i nowoczesnych łazienkach. Popularność takich kabin wynika z ich innowacyjności, która dopasuje się do każdego typu toalet, a elastyczne wymiary pomogą wpasować się w dowolną przestrzeń. Dzięki temu, że szkło jest hartowane, staje się odporne na uszkodzenia mechaniczne, jest bezpieczne i łatwe w czyszczeniu. Ścianki loftowe można zamontować na brodziku lub bezpośrednio na podłodze.

Jakie ścianki loftowe możemy wybrać?

Jeśli decydujemy się na oddzielenie przestrzeni w ten sposób, musimy wziąć pod uwagę parę detali. Wybór podziałów szprosów – czyli linii dzielących szkło na mniejsze lub większe części. W zależności od wyboru mogą być w różnych kolorach, czarnym – jest zdecydowanie najpopularniejszy, biały lub dowolny kolor z palety. Mogą mieć przeszklenia ze szkła lub z wypełnienia blachy.

ścianka loftowa we wnętrzach (1)

Gdy chcemy uzyskać cięższą formę, można wykonać ściankę w całości ze stali. Grubość można wybrać na podstawie przeznaczenia tej ścianki. Chodzi tu o akustykę czyli poziom wyciszenia jaki chcemy uzyskać we wnętrzu. Inna grubość będzie w łazience, a inna w sypialni. W takiej sytuacji gdy zależy nam na mocnym wyciszeniu i komforcie stosujemy ściankę z podwójnymi szybami.

Zalety ścianek loftowych:

 • Efektowny wygląd
 • Odporność na wilgoć
 • Szeroka gama kolorów do wyboru
 • Indywidualność – ścianka pasuje do każdego wnętrza, metrażu
 • Wybór szkła: zwykłe, matowe, malowane, ornamentowe na życzenie
 • Optycznie powiększa wnętrze – dobra decyzja przy ciasnym pomieszczeniu
 • Nadają dużo światła oraz przestrzeni

Wady:

 • Nie każdemu przypadną do gustu
 • Wymagana pielęgnacja
 • Brak prywatności
 • Cena

Ścianki loftowe znajdą zastosowanie w mieszkaniach, domach, biurach, hotelach, restauracjach. Zapewniają wiele wyrazistości, oryginalności, a przede wszystkim dają nam dostęp do światła, dzięki któremu wnętrze staje się jasne i przestrzenne. Od niedawna stały się rozchwytywane na rynku i zyskały wielu zwolenników.

Pozdrawiam
Klaudiusz Durmała
www.ddprojekt.pl