Kuchnia stanowi bardzo ważne pomieszczenie w każdym mieszkaniu. Dobra aranżacja wnętrza sprawi, że domownicy częściej i chętniej będą spędzać czas na przyrządzaniu posiłków i eksperymentowaniu w kuchni. Stworzenie przestronnej i funkcjonalnej kuchni wymaga idealnego projektu, który najlepiej powinien być wykonany przez specjalistę – architekta.

nowoczesne wykonczenia kuchni w domu

Wygodne rozwiązania 

Podczas projektowania wymarzonej kuchni, warto zwrócić uwagę na podział kilku stref, które muszą się znaleźć w tym pomieszczeniu. To pięć wyróżnionych miejsc, służących do: przygotowywania posiłków, zmywania naczyń, gotowania, przechowywania artykułów i magazynowania zapasów. Należy pamiętać o ich umiejętnym ułożeniu w przestrzeni kuchennej, tak by podczas codziennych czynności mieć wszystko w zasięgu ręki. Postaw także na wielofunkcyjne sprzęty, takie jak: piekarnik z funkcją mikrofalówki czy zmywarkę z różnymi programami mycia. Dobrze jest również zainstalować system filtracji wody, aby mieć dostęp do czystej wody pitnej. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, zarówno dla twoich oszczędności, jak i dla ochrony środowiska.

Łatwe utrzymanie porządku

Chociaż kuchnia jest pomieszczeniem najbardziej narażonym na ciągłe tworzenie się bałaganu, to poprzez dobre wykorzystanie przestrzeni można sobie z tym lepiej poradzić. Utrzymanie stałego porządku w kuchni

zapewni umiejętne rozplanowanie ilości szafek i szuflad, a także tego, co i w jaki sposób zamierzamy w nich umieścić. Warto zaopatrzyć się w kuchenne gadżety, takie jak organizery na większe artykuły, pojemne kosze, czy stojaki oraz uchwyty do przechowywania przyborów kuchennych.

Ciekawym rozwiązaniem jest także przechowywanie suchych produktów spożywczych i przypraw w przejrzystych pojemnikach. To pomoże utrzymać estetyczny wygląd również w środku szafek kuchennych. Jeśli chcesz ułatwić sobie dostęp do często używanych przyborów kuchennych, skorzystaj z uchwytów na ścianie lub stojaków na blat.

Postaw na nowoczesność

Nowoczesne kuchnie są często dostosowane do dynamicznego stylu życia oraz aktualnych potrzeb. Najnowsze trendy wykończenia kuchni stawiają na minimalizm i wysoką estetykę. Przełamania prostoty, ukazują się na przykład w drewnianych lub kamiennych blatach, dodających szyku i elegancji. Natomiast kolory ścian zwykle pozostają w neutralnych barwach, takich jak beż, czy biel. Wielu projektantów kuchennych lubi łączyć kuchnię z salonem lub jadalnią, co tworzy przestrzeń do swobodnego poruszania się. Ważne jest również dobranie odpowiedniego oświetlenia. Najbardziej lubianym trendem stały się designerskie lampy wiszące. Możesz również rozważyć zastosowanie nowoczesnych technologii kuchennych, takich jak inteligentne urządzenia czy systemy oszczędzania energii.

Jeśli poszukujesz specjalistów od najlepszych wykończeń wnętrz kuchennych i nie tylko, koniecznie sprawdź naszą stronę internetową!

Z poważaniem
Klaudiusz Durmała