Remont sypialni to proces, który wymaga szczególnej uwagi i staranności. Dlaczego? Ponieważ w tym pomieszczeniu mieszkańcy mieszkania czy domu spędzają bardzo dużo czasu, odpoczywają, nabierają sił. Warto zadbać o każdy detal, by zapewnić im komfort, niezależnie od tego czym będą się zajmować w tym pokoju. Aby osiągnąć sukces, należy przede wszystkim uniknąć 10 najpoważniejszych błędów przy remoncie sypialni, które opisane są w tym artykule.

Nieprofesjonalne podejście

W branży remontowo budowlanej działa mnóstwo małych i dużych firm świadczących usługi remontowe. Niestety, część z nich nie posiada odpowiednich umiejętności lub doświadczenia, by przeprowadzić remont, który w pełni spełni oczekiwania Klientów. Oto kilka błędów, po których można rozpoznać właśnie takie ekipy.

  • Brak komunikacji

Nawet najlepsze techniczne umiejętności nie zastąpią braku komunikacji. Co z pięknie wyremontowanej sypialni, jeśli nie pasuje ona Klientowi, bo chciał czegoś innego. Brak porozumienia z właścicielami prowadzi też do problemów w trakcie remontu, nie wiadomo, kiedy zaczną oraz jakie prace będą wykonywać.

  •  Zaniedbanie stanu technicznego

Stan techniczny ma ogromne znaczenie, nieważne czy remont dotyczy budynku, mieszkania czy jednego pomieszczenia. Jeśli fachowcy nie posiadają odpowiedniej wiedzy. Narzędzi i nie rozpoznali dobrze miejsca remontu, nad którym mają pracować, to może dojść do niemiłych (i kosztownych) zaskoczeń oraz konieczności wykonywania prac, które były do uniknięcia.

  • Zaniedbanie pomiarów

Brak odpowiedniej wiedzy i narzędzi może skutkować niedokładnymi pomiarami, co może prowadzić do błędów w projektowaniu i nieprawidłowego dopasowania elementów wykończeniowych takich jak meble, drzwi i okna. Wskutek czego remont się wydłuża, a koszty rosną.

Detale

Sypialnia jak każde inny rodzaj pomieszczenia rządzi się swoimi prawami, dlatego są pewne rzeczy, o które należy zadbać. Inaczej jest to po prostu błąd w wykończeniu, który później utrudni życie właścicielom.

  • Niewłaściwe oświetlenie

Oświetlenie w sypialni powinno być zróżnicowane i elastyczne, umożliwiając stworzenie różnych nastrojów w zależności od potrzeb. Powinno być oświetlenie główne pomieszczenia oraz punktowe, co zapewni mieszkańcom komfort w każdej porze dnia i nocy, równocześnie, pozwoli zaoszczędzić energię.

  • Brak izolacji akustycznej

Jest niewiele rzeczy gorszych od niemiłej pobudki w środku nocy albo hałasu w trakcie relaksu. W budynkach położonych w bliskości ruchliwej drogi, czy na gęstych osiedlach brak izolacji akustycznej może przyprawić nawet o bezsenność.

  • Brak przestrzeni do przechowywania

Remont skończony, sypialnia ma piękny kolor i wygodne łóżko, przez pierwsze dni Klienci są zachwyceni. A potem pojawia się bałagan, którego nie sposób okiełznać, bo w pokoju brakuje szuflad, szafek czy komód i wszystko ma swoje miejsce na wierzchu. Osoba odpowiedzialna za projekt wyremontowanego pomieszczenia musi zawsze pamiętać o aspekcie przechowywania rzeczy, jeśli nie chce by Klienci, wynieśli ze współpracy frustracje.

remont sypialni - jakich błędów uniknąć

  • Niepasujące meble

Ogromna szafa w maleńkim pokoju albo niskie komody rozstawione po kątach dużego pomieszczenia. Do takich błędów nie powinno się dopuścić. Meble powinny być funkcjonalne oraz pasować do rozmiarów i stylu pomieszczenia.

  • Niekompatybilny styl

Dobra aranżacja to przede wszystkim spójność elementów wyposażenia wnętrza. Mieszanie stylów i materiałów wiąże się zawsze z ryzykiem designerskiej klapy. Bez odpowiedniego doświadczenia lepiej nie porywać się z motyką na słońce i pozostać przy sprawdzonych rozwiązaniach, które spodobają się Klientom.

  • Nieodpowiednie kolory

Nie wszystkie kolory do siebie pasują a do tego, nie wszystkich można użyć w sypialni. Jaskrawe i pobudzające kolory nie nadają się do miejsca przeznaczonego do snu.

  • Niskiej jakości wybór materiałów

Niskiej jakości materiały łatwiej się niszczą. Szybsze zużycie materiałów może wymusić konieczność przeprowadzenia kolejnego remontu, co generuje dodatkowe koszty oraz wiąże się z trudnościami związanymi z ponownym wyborem, zakupem i przeprowadzeniem prac, co zmusza Klientów do kolejnego remontu.

Zaufaj prawdziwym profesjonalistom. W DD Projekt znamy się na projektowaniu, remontowaniu, wykończeniu, wykonujemy je od 2011 roku, dzięki czemu mamy pewność, że przeprowadzony przez nas remont spełni wszystkie wasze oczekiwania. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie.

Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami już dziś!

Z poważaniem
Klaudiusz Durmała