Dzień wprowadzenia się do w pełni urządzonego domu lub mieszkania to niezwykle ekscytujący moment, o którym marzy wiele osób. Do tego finału prowadzi jednak długotrwały proces budowy, lub remontu, oraz wiele prac wykończeniowych. Ten ostatni etap bywa traktowany po macoszemu, a to spore niedopatrzenie. By wykończeniówka przebiegła sprawnie należy przede wszystkim uniknąć 10 najpoważniejszych błędów, które mogą poważnie utrudnić prace i wpłynąć niekorzystnie na efekt końcowy.

Tego plan nie przewidział…

Planowanie poprzedza podjęcie się jakichkolwiek działań. Już tutaj może dojść do poważnych zaniedbań, które mogą być trudne do odwrócenia.

  • Niewłaściwe planowanie budżetu

Dokładne rozplanowanie finansów to podstawa. Bez jasno określonego budżetu łatwo można przekroczyć zakładane koszty wykończenia. Przed przystąpieniem do prac warto więc dobrze oszacować, ile pieniędzy wymaga wykonanie projektu. Dobra firma remontowa jasno i zwięźle przedstawi całość kosztów materiałów i robocizny, dzięki czemu, nie będzie niemiłych zaskoczeń na dalszych etapach.

błędy przy wykończeniu domu

  • Brak harmonogramu prac

Wszelkiego rodzaju prace budowlane i wykończeniowe wymagają starannego zarządzania czasem. Brak ustalonego harmonogramu prac może prowadzić do chaosu i opóźnień w realizacji projektu. Zatrudniona firma powinna przedstawić szczegółowy harmonogram, i umieć sukcesywnie go realizować.

  • Brak uwzględnienia przyszłych potrzeb

Dobry projektant, przystępując do projektu myśli nie tylko o bieżących potrzebach mieszkańców, ale także o potrzebach, które mogą pojawić się na przestrzeni lat. Nowi członkowie rodziny, goście, którzy zostaną na noc – wszystko to pomieści przestrzeń, która jest zarazem funkcjonalna i elastyczna, czyli przygotowana przez dobrego fachowca.

  • Brak planu oświetlenia

Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w aranżacji wnętrza. Brak dokładnego planu oświetlenia może prowadzić do ciemnych i niewygodnych przestrzeni. Warto by w planie były uwzględnione różne rodzaje oświetlenia, takie jak oświetlenie ogólne, punktowe i dekoracyjne.

  • Zbyt wiele trendów na raz

Każdy chce mieszkać w modnych wnętrzach, wzbogaconych elementami, które są aktualnie „na czasie”. Problem pojawia się, kiedy projektant chce wymieszać parę stylów, które ze sobą nie współgrają. Efekt jest wtedy zwykle krzykliwy i przytłaczający dla mieszkańców.

…A wykonanie nie pomogło

Dobre planowanie to połowa sukcesu. Realizacja projektu jest równie skomplikowana i wiele rzeczy może pójść nie tak. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na kilka kluczowych kwestii.

  • Montaż podłóg

Nieprawidłowo położone podłogi mogą stwarzać wiele problemów, w tym nierówności i trudności w utrzymaniu czystości. Dlatego ważne jest, by zwrócić uwagę na dokładność montażu i wybór odpowiednich materiałów przez firmę remonterską.

błędy w wykończeniu mieszkania

  • Łazienka i kuchnia

Łazienka i kuchnia to pomieszczenia wymagające szczególnej uwagi. Łazienka to miejsce, gdzie materiały budowlane są ciągle narażone na kontakt z wodą i parą wodną, muszą być więc wytrzymałe. Zaś w kuchni występują ciągłe zabrudzenia, a przestrzeń musi być jak najbardziej ergonomiczna, by ułatwić codzienne funkcjonowanie.

  • Ilość kontaktów elektrycznych

W dzisiejszych czasach, z wieloma urządzeniami elektronicznymi, zbyt mała ilość gniazdek może być frustrująca. Odpowiednie rozłożenie kontaktów elektrycznych pomoże mieszkańcom w bezproblemowym funkcjonowaniu w nowym wnętrzu.

  • Okna i drzwi

Nieprawidłowo zamontowane okna i drzwi mogą prowadzić do problemów z izolacją termiczną i dźwiękową. Na szczęście, dobra firma remontowa zadba o te elementy w sposób kompleksowy.

  • Nieprawidłowy układ mebli

Zła aranżacja mebli może sprawić, że przestrzeń będzie niewygodna i niepraktyczna. Tylko takie elementy, które idealnie pasują, sprawią, że mieszkanie będzie niezwykle przyjemne i komfortowe.

Jeśli planujesz remont lub budowę domu, zaufaj doświadczonym specjalistom i wybierz DD Projekt! Dzięki naszym wysokim kwalifikacjom i wieloletniemu doświadczeniu wszystkie nasze projekty przeprowadzamy sprawnie i bezproblemowo. Indywidualne podejście do każdego Klienta to dla nas absolutna podstawa. Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami już dziś!

Z poważaniem
Klaudiusz Durmała