Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Święto, choć mniej doceniane w porównaniu do Bożego Narodzenia, również zasługuje na uwagę. Zgadzają się z tym firmy, które wraz z nadejściem Wielkanocy zachęcają Klientów do konsumowania produktów z nią związaną. Jakie konkretnie dekoracje można zakupić, by ozdobić nimi dom?

 

Wielkanocne barwy

 

Wielkanoc niesie ze sobą skojarzenia związane z wiosną. Towarzyszą jej budząca się do życia przyroda, słonecznie dni i ciepło. To wszystko podszyte jest konkretnymi, wiosennymi barwami, które niosą ze sobą radość i nadzieję. W tym kontekście warto postawić na dekoracje, których kolorystyka obejmuje takie barwy jak róż, zieleń, błękit oraz żółć. Należy przy tym pamiętać o odpowiednim łączeniu ze sobą tych barw,  aby ich kompozycja cieszyła oczy. Doskonale dopełniają się pastelowe róż i szarość. Postawienie na nie gwarantuje efekt elegancji, romantyczności. Alternatywą może być zieleń symbolizująca nadzieję, z żółtymi motywami nawiązującymi do radości. Rezultatem takiego połączenia stanie się umocnienie tradycji.

 

Jakie ozdoby warto umieścić w wielkanocnym koszyku?

 

Ważne, by dekoracje wielkanocne współgrały z kolorystyką wnętrz. W przypadku wystroju, w którym dominują pastelowy róż i szarość, można postawić na ozdoby w kolorach jasnych takich jak biel, jasny róż, beżowy. Najczęściej wśród wielkanocnych dekoracji znajdują się elementy stricte nawiązujące do świąt. Są to m.in. figurki zwierząt związanych ze świętami czy kolorowe pisanki na jajkach. Dobrym pomysłem jest umiejscowienie figur symbolizujących Wielkanoc na świątecznym stole.

 

Dla wystroju, w którym króluje zieleń, odpowiednie mogą być beżowe drewniane jajka umieszczone na wykałaczkach czy chlebowe baranki postawione na środku stołu. Nie może również zabraknąć kwiatów, których kolory powinny współgrać z tymi we wnętrzu. Trzeba pamiętać przy tym o symbolice, jaką niesie ze sobą każda z tych ozdób. Jajko oznaczające nowe życie i odrodzenie to jeden z niezbędnych motywów dominujących podczas świąt.  Chlebowy baranek to jednocześnie symbol pokarmu niezbędnego do życia (chleb) oraz ofiary Jezusa na krzyżu (baranek). Zajączek zaś jest metaforą odradzającego się życia i szczęścia.

dekoracje wielkanoc

Wielkanocne DIY

Podczas dekorowania domu na Wielkanoc można postawić na własnoręcznie robione ozdoby. To dobry pomysł, zwłaszcza gdy przy aranżacji wnętrz pomagają dzieci. Wówczas można zaangażować je w malowanie pisanek albo sporządzanie kwiatów z bibuły. Rzeżucha to kolejny element kulinarno-dekoracyjny, którego nie może zabraknąć na stole. Jej smak oraz kolor, a także cała zabawa z jej wcześniejszym sadzeniem i pielęgnacją, staną się doskonałym dopełnieniem dekoracji. Internet pełen jest wielu różnych pomysłów mogących zagościć podczas świąt w domu i udekorować należycie świąteczny stół. Przy okazji będzie to niezła zabawa dla całej rodziny.

Wielkanoc to święto niosące ze sobą radość i nadzieję. Warto więc sprawić, aby te pozytywne emocje dominowały też we wnętrzu, podkreślając jego domową i ciepłą atmosferę. Jeśli chcesz uzyskać fachowej pomocy w organizacji Twojego lokum, zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem!