Marzy Ci się nowoczesne lokum, urządzone oryginalnie, w dobrym smaku i w oparciu o najnowsze trendy? Oto kilka innowacyjnych rozwiązań wysoko cenionych w ostatnim czasie!

Naturalnie, że… naturalnie!

Dominującym hasłem dekoratorskim w 2020 roku bez wątpienia jest ,,natura”. Przeogromną popularnością cieszą się żywe rośliny w mieszkaniach. Nie musisz mieć ogrodu, czy balkonu, aby cieszyć oko zielenią, kiedy najmodniejsze są właśnie kąciki ziół, czy ściany z mchu.

Fenomenalnym trendem są też ogrody wertykalne, czyli pionowo rosnące na naszych ścianach kompozycje wielu gatunków roślin, tworzące żywą tapetę – przepiękny, niepowtarzalny klimat i charakter pomieszczenia. Dzięki odpowiedniemu systemowi nawadniania i oświetlenia taka hodowla pięknie się rozwija.

Ponadto preferowane w tej stylistyce są tzw. materiały z odzysku i te naturalne – ekologiczne w duchu idei zero -waste. Takiej stylizacji, uroku i realności dodzą elementy kamienne, wiklinowe, suszone trawy i bambusy.

trend wnętrza dd projekt kraków projekty mieszkań

Unplugged

Tu znów plener przenikać będzie do naszych wnętrz, właśnie dzięki kolorom: w beżach i żółciach (odcienie piasku, lnu), prawie w całej palecie zieleni, czy w brązach. Barwy ziemi są na topie! W zależności od koncepcji – sprawdzić się może także bardzo popularny w 2020 roku styl afrykański, a z nim soczyste żółcie pomarańcze kojarzone z pustynią i zachodzącym słońcem.

Dominującymi kolorami tego sezonu będą te najbardziej kontrastowe i intensywne m.in. szmaragdowe, butelkowe zielenie, głębokie granaty, winna i burgundowa czerwień, czy koral (barwy chętnie łączone np. z delikatniejszymi barwami natury).

 

Różnobarwne dodatki, oryginalne zestawienia i odważne akcenty dodadzą wnętrzu charakteru i nutki awangardy! Do każdej aranżacji można dobrać kontrastowe elementy, które idealnie ją uzupełnią – koce, poduszki, zasłony, doniczki, plecionki na ścianach (bardzo modne!), obrazy, zegary, flakony i wazony, czy rzeźby – możliwości są nieograniczone!

Nowocześnie i tradycyjnie? Jasne!

Wracają motywy ze starych mieszkań… tzw. ,,grandmillenial style“. To, co pamiętamy z mieszkań dziadków funkcjonalnie wplecione w nowoczesne wnętrza pomaga stworzyć wrażenie przytulności, która również jest celem 2020 roku. Podobny efekt mają sprawić meble. Preferowane są owalne, obłe kształty, zaokrąglone linie (charakterystyczne dla art deco lat 70 XX w.).

Miękkie fotele, pufy, czy sofy obite materiałami zbliżonymi do faktury aksamitu lub weluru, idealnie nadadzą się do modnego wnętrza. Warto, by i one wpadały kolorem w intensywne turkusy, czy zielenie lub ziemiste, musztardowe żółcie. Drewniane krzesła lub blaty, albo kamienne zaokrąglone stoliki – świetnie dopełnią naturalną aranżację.

trendy wnętrzarskie 2020 dd projekt kraków remonty

Geometryczne i antyczne akcenty

Ponieważ w cenie jest kontrast, warto postawić na geometryczne dodatki. Kształty na dywanach, obrazkach, uchwytach do mebli, czy wzorzyste płytki posadzki – będą ciekawym zrównoważeniem dla naturalnej stylistyki!

Podobnie ,,trendy” jest czerpanie z klasycznej stylistyki – gzymsy, kolumny na wzór antyczny, rzeźby popiersi w kolorze marmurowej bieli. Mogą mieć funkcję użytkową i służyć choćby za podstawę kwietnika. Podobnie moda na popularne w starożytności arrasy – świetnie dopełni aranżacje 2020 roku.

Ciekawych inspiracji i nieoczywistych rozwiązań jest wiele. Czerpiąc z najnowszych trendów wnętrzarskich można stworzyć niepowtarzalne wnętrze i cieszyć się nowoczesnością i harmonią jednocześnie. Szukających ciekawych pomysłów i pomocy projektowych – zachęcamy do skorzystania z naszych usług!