Rolety

To produkt, który świetnie sprawdzi się w każdym rodzaju pomieszczeń. Zarówno w sypialni, salonie, jaki i biurze czy gabinecie. Typów rolet na dzisiejszym rynku jest naprawdę wiele, od tradycyjnych rolet rzymskich po materiałowe. Rolety wykonane z materiału mogą być z reguły montowane do okiennej ramy lub sufitu. Tłumią one dostęp promieni słonecznych do pomieszczenia. Producenci oferują wiele wariantów, które idealnie wpasują się we wnętrze.

Dostępne są zwykłe, jednolite rolety lub zdobione wzorami. Obecnie popularnością cieszą się rolety „dzień-noc”, które odpowiednio można regulować, przez co nie trzeba podnosić ich do końca, a światło słoneczne i tak wpada do pomieszczenia. Rolety materiałowe świetnie sprawdzą się w pokojach dziecięcych, gdyż można dopasować odpowiedni kolor tkaniny lub wzór. Są łatwe w czyszczeniu i użytkowaniu.

Zasłony

Jest to najbardziej tradycyjna forma dekoracji okiennej. Zasłony w połączeniu z firanami, nie tracą popularności, ponadto dodają pomieszczeniu elegancji i szyku. Każdy z nas z pewnością pamięta zasłony w domu rodzinnym, za którymi można było się ukrywać.

Zasłony podobnie jak rolet, choć w mniejszym stopniu, chronią pomieszczenie przed promieniami słonecznymi i wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Jednakże w porównaniu z roletami, firany można w różnoraki sposób upinać, tym samym wygląd naszego pomieszczenia zmienia się i nabiera blichtru.

Zasłony można zamocować na karniszu, a ponadto są łatwe w czyszczeniu, gdyż znaczna większość z nich można wyprać w pralce. Utrzymanie ich w czystości gra istotną rolę, ponieważ zbiera się na nich ogromna ilość kurzu. Zastosowanie zasłon w domu, w którym znajdują się alergicy, może stanowić poważny problem. Jako że spora ilość firma oferuje wiele rodzajów zasłon w różnych odcieniach i wzorach, można dostosować je zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych pomieszczeń.

Żaluzje

Żaluzje przeżywają ostatnio swój renesans i powracają do łask. Wciąż najczęściej spotykane są w biurach, gdzie sprawdzają się najlepiej pod względem funkcjonalnym. Natomiast coraz więcej osób decyduje się na zakup drewnianych żaluzji, które oprócz tego, że są praktyczne, to również wyglądają bardzo stylowo i dodatkowo ocieplają wnętrze.

zaluzje rolety

Żaluzje z pewnością są najłatwiejsze w czyszczeniu, w porównaniu z innymi dekoracjami okiennymi, gdyż można je czyścić za pomocą specjalnych szczotek. Dzięki regulacji możemy kontrolować poziom opuszczenia żaluzji. Ponadto żaluzje najlepiej zaciemniają pomieszczenie i chronią przed promieniami UV.

Wszystko zależy od Ciebie i wnętrza

Ciężko jednoznacznie określić, które z dekoracji sprawdzi się najlepiej, gdyż wszystko uzależnione jest od indywidualnych potrzeb oraz gustu. Zarówno rolety jak i żaluzje najlepiej sprawdzą się w nowoczesnych pomieszczeniach i pozwolą na większą kontrolę nad zachowaniem czystości.

Pozdrawiam
Klaudiusz Durmała
www.ddprojekt.pl