Remont, czy to nowo zakupionego mieszkania, czy takiego, w którym już mieszkamy od dłuższego czasu, zawsze przysparza wiele nerwów oraz wymaga dużego nakładu sił i czasu. Czy istnieje jednak metoda, dzięki której cały proces może się odbyć w miarę możliwości bezstresowo?

remont pozwolenia dd projekt kraków

Solidny plan i projekt remontu

Podstawą efektywnego działania jest odpowiedni plan i zlecenie projektu remontu profesjonalistom. Zacznij od przemyślenia, co konkretnie potrzebujesz odnowić lub wymienić na nowe, uwzględniając przy tym swój budżet. Wszystkie szczegóły i detale uzgodnisz z osobą wykonującą projekt remontu. Zapewne poda Ci też ona wiele wskazówek i porad dotyczących tego jak urządzić nowe wnętrze, by było wygodne, nowoczesne ale i fukcjonalne. Zlecenie projektu remontu, jak i samego jego wykonania oszczędzi Ci wiele czasu oraz wysiłku.

Data i zakres remontu

Następnie we współpracy z projektantem ustal datę remontu. . Zaplanuj także zakupy – okazać się może bowiem, że trzeba będzie czekać na wybrane panele czy tapetę. Profesjonalna ekipa remontowa sama zajmie się przywiezieniem, wniesieniem i zamontowaniem potrzebnych materiałów remontowych. Pamiętaj, że zima to bardzo niewygodny okres do podjęcia się odnowy domu czy mieszkania. Zamontowanie wtedy np. instalacji grzewczej czy wodnej będzie wtedy niemożliwe.

Prace remontowe zaplanujesz razem z kierownikiem projektu. Ustali on kolejność wykonywanych prac od tych, którymi się trzeba zająć niezwłocznie, do tych które mogą poczekać nieco dłużej. DD Projekt przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy remontu – od przygotowania projektu, zakresu prac, po zakup elementów wyposażenia i zamontowania ich.

 

remont projekt kraków bez stresu

 

 

Co nam wolno podczas remontu?

Prawo budowlane szczegółowo określa, co możemy, a czego nie, podczas prac remontowych. Regulacje te związane są z bezpieczeństwem zarówno naszym, jak i innych osób. Na samym początku należy zgłosić rozpoczęcie remontu do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanego. Urząd ma 3 tygodnie na ewentualne odrzucenie wniosku. Jeśli po tym czasie nie otrzymamy odmowy, możemy rozpocząć prace.

Do prac remontowych, które na pewno wymagają zgłoszenia, należą m.in. stawianie ogrodzenia powyżej 2,2 m wysokości, prace dotyczące przegród zewnętrznych budynku, burzenie ścian. Pozwolenia ani zgłoszenia nie wymagają drobne prace remontowe, w tym np. wymiana kaloryferów, wstawianie okien, malowanie, wymiana podłóg, tynkowanie czy montaż klimatyzacji.

Podstawowe czynności, które wykonujemy podczas remontu, nie wymagają zatem żadnych pozwoleń, ani zgłaszania, aczkolwiek zawsze warto się wcześniej dowiedzieć, aby uniknąć niepotrzebnego stresu.

remont bez stresu dd projekt kraków

Remont z DD Projekt – projekt i wykonanie

Najlepszą i najbardziej skuteczną metodą, aby uniknąć stresu podczas remontu, jest powierzenie jego realizacji firmie DD Projekt. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracach remontowych – od stworzenia projektu, po jego realizację – dzięki czemu zyskaliśmy zaufanie i pozytywne oceny od setek klientów.

W galerii zrealizowanych prac, na naszej stronie internetowej, znajdą Państwo zdjęcia ukończonych przez nas remontów m.in. mieszkań dla studentów, domów jednorodzinnych czy apartamentów. Nasz wykwalifikowany personel, z chęcią udzieli porad dotyczących aranżacji wnętrza, a sam remont wykona sprawnie, z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa oraz mistrzowską precyzją. Remont bez stresu jest możliwy, wystarczy że powierzysz go DD Projekt Kraków!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wspólnie urządźmy Twój wymarzony dom!

Z poważaniem

Klaudiusz Durmała