Chcesz wiedzieć jak będzie wyglądać Twój wymarzony dom, mieszkanie czy biuro i to jeszcze przed realizacją projektu? W takim razie wizualizacja techniką 3D to najlepsze rozwiązanie. Zobaczysz, jak sprawdzą się Twoje pomysły w ściśle określonej przestrzeni, a nie narazisz się na niepotrzebne wydatki i co gorsze – rozczarowanie.

Projekt 3D – wierne zobrazowanie

Żeby pomysł oddać możliwie najbardziej realistycznie stosuje się programy do projektowania przestrzennego. Klienci, którzy się na nie decydują, mogą zobaczyć, jak wyglądać powinno ich pomieszczenie po remoncie, urządzeniu go, czy ciekawej aranżacji. Zmniejsza to ryzyko pochopnych decyzji, pozwala dostosować wymagania do realiów, gdyż każdy szczegół projektu widać, jak na dłoni.

Moc wyobraźni!

Projekt na papierze, kreski architekta i zakłopotany klient, który nie ma tak wyostrzonego zmysłu przestrzennego, jak profesjonalista. Stąd pewne nieporozumienia i rozbieżności, czy dokładne tłumaczenie rysunków technicznych. Można tego uniknąć!

Po to właśnie, już na etapie tworzenia projektu wnętrza, warto o wizualizację 3D. Uruchomi ona wyobraźnię właściciela pomieszczenia i idealnie zinterpretuje plany projektanta, dzięki czemu łatwiej o porozumienie.

projekty 3d wnętrz

Projekt przestanie być czarno – białym układem linii, a zacznie odzwierciedlać całościowo koncepcje: kolor ścian, oświetlenie, rozkład mebli, dobór dodatków, odpowiednia podłoga, faktura itp.. Widząc niemal gotowy przyszły efekt, klient zdecydowanie chętniej podejmie się współpracy, ponieważ zweryfikuje to, czy dana idea mu odpowiada, czy coś chciałby zrobić inaczej.

Wirtualna rzeczywistość pozwoli na wzbudzenie pomysłów na zaaranżowanie przestrzeni i już na etapie projektu pozwoli się cieszyć z wizji przyszłego jej użytkowania – miejsca rodzinnych obiadów, idealnego kącika w zaciszu domu, intymnego wnętrza sypialni, czy eleganckiego, wygodnego biura.

 

Inspiracje dla niezdecydowanych i odważnych

Zamiast martwić się brakiem pomysłu na zmiany, możesz skorzystać z gotowych propozycji, pomocy, czy inwencji twórczej specjalistów do spraw projektowania. Z pewnością łatwiej podejmiesz decyzję o tym, czego szukasz, jeśli przynajmniej wstępnie ktoś nakreśli dla Ciebie zamysł i doda szczegółów do Twoich koncepcji.

Wizualizacja jest bardzo istotna, bo dzięki niej utwierdzisz się w przekonaniu, o podejmowanych krokach przy zmianie wnętrza pomieszczenia. Dowiesz się, czy to faktycznie o to chodziło, czy nie tędy droga… Wizualizacja pozwala też bawić się formą i pokazywać pewne odważne, oryginalne aranże, które często trudno byłoby sobie wyobrazić, bez zobaczenia ich przed oczami. Być może dzięki niej zdecydujesz się na jakieś śmiałe rozwiązanie, którego nawet nie brałeś pod uwagę, dopóki go nie zobaczyłeś…

projekty 3d wnętrz kraków ddprojekt

Wizualizacja, a rzeczywisty efekt

Wielu ludzi boi się, że to, co w projekcie 3D wyglądało pięknie, w rzeczywistości wcale nie będzie się dobrze prezentowało. Ich obawy są słuszne, jeśli do pracy nad planami i wykonaniem zadania nie zatrudniają fachowców w swojej dziedzinie.

Przyszły mieszkaniec domu, czy użytkownik biura powinien być brać udział w każdym etapie projektu, kontrolując wprowadzane pomysły i proponując najbardziej odpowiadające mu rozwiązania.

Warto zatem upewnić się, że ekipa i firma, jakiej zlecamy wykonanie projektu – zarówno tego w wizualizacji, jak i tego właściwego – realnego, prezentuje najwyższą jakość usługi! Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

Z poważaniem

Klaudiusz Durmała