Mały metraż to coś, z czym zmuszeni są radzić sobie właściciele mieszkań, jednak to nie musi być ich zmorą. Wystarczy odrobina sprytu, kilka sztuczek aranżacyjnych i niewielka przestrzeń może olśniewać i kłaść na kolana wszystkie wielkie i majestatyczne pokoje.

Bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem prac nad renowacją salonu, przemyśleć wszelkie oczekiwania, które mamy wobec danej przestrzeni. Czy ma być to tylko miejsce odpoczynku, a może miejsce spotkań i imprez w gronie przyjaciół czy rodziny? Jak dużo rzeczy chcemy przechowywać, ile miejsca na to musimy przeznaczyć, jakie kolory i styl lubimy? Odpowiedzi na te wszystkie pytania pozwolą na sprawny remont, a dodatkowo wpłyną na stworzenie powierzchni spełniającej nasze oczekiwania.

Postaw na wielofunkcyjność

Meble wielofunkcyjne to coś, co w wielu przypadkach może okazać się zbawieniem. Decydując się na takie rozwiązanie, zapewniamy sobie duży komfort życia. Weźmy na tapetę kanapę modułową, która dodatkowo jest rozkładana. Na co dzień będzie pełniła funkcję odpoczynku i spotkań całej rodziny. Z kolei w weekendy lub po imprezach rodzinnych, może odgrywać rolę łóżka sypialnianego, na którym będziemy mogli położyć naszych gości. Dodatkowo, narożniki bardzo często mają dodatkową komorę na przechowywanie, dzięki czemu zapewniamy sobie dodatkowe miejsce na rzeczy codziennego użytku.

Zwróć uwagę na kolory

Barwy ścian i dodatków odgrywają bardzo ważną rolę w małych pomieszczeniach. Decydując się na zastosowanie jasnych kolorów, na przykład odcieni szarości czy beżu oraz jasnego różu, sprawimy, że nasza przestrzeń stanie się przestronna, będzie sprawiała wrażenie większej i rozświetlonej.

Odpowiednio dobierz meble

Bardzo ważne w salonie jest zagospodarowanie miejsca na przechowywanie dużej ilości rzeczy. Idealnie w tym przypadku sprawdzą się meble na wymiar, które pozwolą na zagospodarowanie każdego centymetra mieszkania, zapewnią nam wystarczającą przestrzeń do przechowywania, a dodatkowo będą atrakcyjne wizualnie. Decydując się na stworzenie mebli na wymiar, warto pamiętać o zachowaniu spokojnych i jasnych kolorów, które nie zakłócają harmonii niewielkiej przestrzeni, a nadal będą ją rozświetlać i dodadzą jej świeżości.

nowoczesne projekty domów kraków

Dodatki są równie ważne!

Wszystkim zależy na tym, aby czuć się komfortowo w przestrzeni, w której spędza się bardzo dużą część dnia, a salon z pewnością jest takim miejscem. Dlatego, nie można zapomnieć o dodatkach, które nadadzą całej przestrzeni charakteru. Bardzo dobrze w małych przestrzeniach sprawdzają się kolorowe poduszki o rozmaitych wzorach, poza tym zielone rośliny, świeczki i wazony. To coś, czego nie powinno zabraknąć w żadnej przestrzeni mieszkalnej.

Jeśli jednak nie masz pomysłu na stylowe urządzenie małej przestrzeni w swoim salonie, to koniecznie odwiedź stronę firmy DD projekt. Poza wieloma inspiracjami, które możesz podejrzeć na naszej stronie, oferujemy również usługi wykończeniowe, dzięki którym Twoje mieszkanie będzie w rękach zawodowców, którzy stworzą magiczną przestrzeń, odpowiadającą Twoim oczekiwaniom oraz meble na wymiar, które idealnie sprawdzą się przy małym metrażu.

Pozdrawiam
Klaudiusz Durmała
www.ddprojekt.pl