Przeprowadzka

Kiedy przeprowadzamy się do nowego mieszkania albo gdy urządzamy je na nowo po remoncie, łatwo wpaść w szał zakupów i poprzez inspiracje z internetu kupić o wiele za dużo – mebli, dekoracji, urządzeń. Takimi krokami ryzykujemy, że wnętrze nie będzie ani ładne, ani funkcjonalne. A przecież zależy nam na komforcie i estetyce. Oto kilka rad, jak nie przesadzić, urządzając mieszkanie.

Po pierwsze – plan

Jeśli chcesz, aby remont, czy przeprowadzka nie były kompletnym chaosem, należy tutaj postąpić jak z każdą inną życiową kwestią – stworzyć krótki plan plan. Niezwykle ułatwi i uporządkuje to cały proces, będziesz wiedzieć na czym stoisz, a wydatki nie będą Cię zaskakiwać.

Warto przygotować plan dla każdego pomieszczenia w domu, który uwzględni wszelkie zmiany, jakie mają zostać dokonane, prace budowlane, niezbędne meble, sprzęty, kolor ścian. Oblicz mniej więcej ile powinny wynosić wydatki.

Plan nie tylko zapewni lepszą organizację prac oraz kontrolę finansów – umożliwi też zaprojektowanie wyglądu mieszkania w sposób bardziej spójny, w jednolitym stylu. Kiedy działamy bez planu, istnieje ryzyko, że kupimy po prostu to, co nam się spodoba, nie zastanawiając się czy zgra się z resztą wystroju.

Niestety, to, że coś jest ładne, nie oznacza, że będzie wyglądać dobrze w każdej aranżacji. Jeśli chcemy spójnego, okazałego i przede wszystkim funkcjonalnego wnętrza – potrzebujemy odpowiedniego planu.

Jak nie przesadzić urządzając mieszkanie? remonty kraków dd projekt

Zacznij od tego, co niezbędne

Nic się nie stanie, jeśli od razu nie kupisz gofrownicy i dziesięciu rodzajów patelni. Natomiast brak blendera, czy mikrofalówki na pewno szybko zacznie Ci doskwierać. Zastanów się, co tak naprawdę jest Ci potrzebne, aby Twoja kuchnia, a i całe mieszkanie, nie były zastawione bezużytecznymi sprzętami.

Pomyśl, czego tak naprawdę potrzebujesz. Pralka, zmywarka, lodówka – pamiętaj o wymiarach. Jeśli będziesz mieszkać z całą rodziną, można pomyśleć o lodówce dwudrzwiowej. Jeżeli masz być jedynym lokatorem w mieszkaniu – tak duże urządzenie jedynie zagraci przestrzeń.

Postaraj się, aby to, co kupujesz, było funkcjonalne i maksymalnie dopasowane do Twoich potrzeb. Każdy potrzebuje innego wyposażenia mieszkania, więc zastanów się, co jest ważne dla Ciebie.

Jak nie przesadzić urządzając mieszkanie?

Kilka słów o spójności

Jeżeli zależy Ci na racjonalnie urządzonym wnętrzu, które będzie dobrze się prezentować – warto postawić na jeden zespół, który weźmie odpowiedzialność za całokształt.

Jest wiele zalet pracy z jednym zespołem – projektanci tworzą wizję wnętrza lub całego budynku, ekipa budowlana wykonuje go w pełnym porozumieniu z twórcami, nad całością czuwa specjalista z uprawnieniami, a kosztorysant dba o pieniądze i czas klienta.

Wszystko w jednym

Jeżeli każdą rzecz będziesz robić w innej firmie, nie uda Ci się uzyskać takiego efektu spójności, jaki gwarantuje DD Projekt. Firma bierze odpowiedzialność za wszystko, więc wszystko się dla niej liczy.

Kiedy decydujesz się na remont i chcesz, aby był dobrze wykonany – najlepiej będzie zlecić to profesjonalistom. Jeżeli nie chcesz wybierać między doświadczeniem a wiedzą teoretyczną – wybierz DD Projekt z Krakowa. Posiadamy zarówno doświadczenie praktyczne, jak i przygotowanie zawodowe oraz ukończone liczne szkolenia.