Remonty hoteli

Kraków

Hotel to miejsce, które zawsze musi zachwycać zarówno niebanalną estetyką, jak i funkcjonalnością. Recepcja, restauracja hotelowa i pokoje muszą stanowić spójną całość, a także być urządzone na tyle minimalistycznie, jasno i czysto, by wpisywać się w gusta większości klientów.

remonty hoteli kraków ddprojekt

Kiedy przeprowadza się remont hotelu?

Twój hotel potrzebuje generalnego remontu w momencie, kiedy nawet pomimo regularnego sprzątania utrzymuje się poczucie nieporządku i brudu – być może niegdyś białe ściany nabrały żółtego odcienia? Płytki w łazienkach są popękane lub całe w rysach? Armatura łazienkowa pokryta jest osadami z kamienia, którego nie da się wyczyścić?

Zanim zaczniesz rozważać remont hotelu, musisz dokładnie określić swój budżet, a także zakres i cel remontu. Jeśli pragniesz, by goście czuli się lepiej w Twoich pokojach, wystarczy lekkie odświeżenie – zaplanuj pomalowanie ścian i kupno nowych dodatków, które wzbogacą wnętrza.

Jeśli jednak chcesz znacząco podnieść jakość swoich usług, postaraj się zrobić wszystko, by goście czuli się komfortowo już od pierwszego kroku w Twoim hotelu. Należy więc zadbać także o otoczenie – przestronny parking, zadbany skwer lub klomby tuż przed wejściem.

Nie można zapominać również o dokładnym zaplanowaniu przestrzeni – recepcja powinna być otwarta, zapraszająca do kontaktu z pracownikami, wyposażona w wygodne sofy lub fotele potrzebne na wypadek konieczności czekania. Im przytulniej, tym lepsze wrażenie już na początku.

Remonty hoteli – jak sprawić, by wnętrza były funkcjonalne?

  • Recepcja – recepcja musi wyróżniać się dużą, otwartą ladą. Często musi też pomieścić wiele dokumentów, kluczy, akcesoriów (takich jak długopisy). Lepiej, by to wszystko było ukryte przed spojrzeniami gości – dzięki temu otrzymamy wrażenie czystej i przestronnej przestrzeni.

Jeśli planujemy remont hotelu warto zastanowić się, czy meble na wymiar nie spełnią naszych oczekiwań w większym zakresie niż te kupione w sklepach meblarskich. Możemy dopasować nie tylko kształt i wymiary lady recepcyjnej, ale także zawartość – umieścić w niej funkcjonalne szuflady, wieszaki i półki, by wszystko było na swoim miejscu.

  • Łazienki – o te pomieszczenia podczas remontu hotelu należy zadbać z wyjątkową dbałością. Wystrój łazienki, a także zachowana w niej sterylna czystość, często przesądzają o pozytywnej opinii gościa.

W łazienkach hotelowych lepiej umieścić prysznice, niż wanny – głównie ze względu na możliwość zachowania większej higieny, a także większą funkcjonalność. Nie możemy zapomnieć również o ułatwieniach dla niepełnosprawnych. Podczas remontów hoteli warto dopasować wystrój łazienki do wystroju wnętrza – w pokoju hotelowym pojawiają się akcenty naturalne (kamień, drewno, rośliny)? W łazience można umieścić kamienną lub marmurową armaturę.

  • Korytarze – podczas remontów hoteli, korytarze są często odkładane na boczny tor. Nie można jednak o nich zapominać! Warto zadbać o odpowiednio dobrane podłogi, kolory ścian, a także – co niezwykle ważne – o dekoracje podkreślające główne motywy wnętrzarskie.

remont hotelu kraków

Remonty hoteli są procesem, który należy przemyśleć w każdym aspekcie. Co gorsza, często warto odłożyć swój gust na bok i wcielić się w rolę klientów i poznać ich oczekiwania. Dlatego jesli planujemy remont hotelu, warto zdać się na profesjonalną ekipę, która nie tylko wykona odpowiedni projekt, ale także wcieli go w życie. Z pomocą projektanta wnętrz uda Ci się także zaprojektować pokoje, które zapewnią komfort każdemu gościowi.

Od lat zajmujemy się remonowaniem hoteli na terenie Krakowa i okolic – zapraszamy do kontaktu!

zadzwoń