Nowoczesne projekty domów

Dlaczego trendy w projektach domów się zmieniają?

Architektura, jak i jej siostra zajmująca się wnętrzami stanowią pewnego rodzaju sztukę. A sztuka ma to do siebie, że nieustannie płynie i zmienia swoją formę. To, co wczoraj było szczytem popularności dziś może łatwo kojarzyć się z czymś anachronicznym. Jakie są więc nowoczesne projekty domów?

Bardzo ważna jest dla nas świadomość wszelkich zmian zachodzących w preferencjach. Trzymając rękę na pulsie zwiększamy szansę na usatysfakcjonowanie klienta!

nowoczesne projekty domów kraków

Aby odpowiedzieć na nasze przewodnie pytanie musimy sobie najpierw odpowiedzieć na szereg pomniejszych. Przede wszystkim na to, jak zmienia się społeczeństwo i jej preferencje. Wiemy jak ogromny wpływ na rzeczywistość, także w dziedzinie nieruchomości wywarła epidemia COVID-19. To ona, z dnia na dzień wymusiła przeniesienie do ogniska domowego większości aktywności wykonywanych niegdyś poza nim. Zatem wszystkie gospodarstwa z dnia na dzień zmuszone były do dostosowania się do zaistniałych warunków. Niestety większość mieszkań jest skrajnie niefunkcjonalne, często zaprojektowane z myślą o byciu “sypialnią”.

Ale różne potrzeby społeczne zmieniają swoje ukierunkowanie również z innych dziedzinach. Znacznie wzrosła wrażliwość społeczeństwa na kwestie ochrony środowiska i chęć wywierania, jak najmniejszego wpływu na środowisko przez gospodarstwa domowe.

Niektóre rzeczy jednak się nie zmieniają. Wciąż bardzo ważne dla wielu klientów są takie wartości jak komfort, czy funkcjonalność. Ponownie na szczyt powraca też zmodyfikowany minimalizm, dający poczucie funkcjonowania w większej przestrzeni, niż w rzeczywistości. Te czynniki wpływają na nowoczesne projekty domów.

Jakie są trendy w projektach domów?

Jak już wcześniej wspominaliśmy podstawowym czynnikiem, determinującym to, jak wyglądają nowoczesne projekty domów były zmiany preferencji klientów.

Zacznijmy od tego jakie skutki wywołuje pandemia COVID-19 na architekturę wnętrz. Widzimy, że przede wszystkim wzrosło zapotrzebowanie na spełnianie jak największej ilości funkcji przez pomieszczenia domowe. W ciągu jednego dnia to samo pomieszczenie służyć ma za wygodną i komfortową sypialnie, funkcjonalne i umożliwiające koncentrację home office, później za interaktywny pokój do odrabiania zadań domowych i nauki z dziećmi, za pojemną jadalnię, następnie za klimatyczną salę kinową. Jak projektanci starają się odpowiedzieć na szereg tak zróżnicowanych wyzwań?

nowoczesne projekty domów kraków

Oferowaną przez nas odpowiedzią na te zagwozdki jest funkcjonalność. Oczywiście połączona z estetyką. Dzięki temu mieszkania są w stanie odpowiedzieć na wszystkie potrzeby jego mieszkańców, nie wywołując zbędnych frustracji i konfliktów.

Funkcjonalność i uniwersalność połączona ma być z energooszczędnością. Wiąże się ona z dwoma niebagatelnymi korzyściami dla jego mieszkańców – zatem mniejszym uszczupleniem portfela i większą dbałością o środowisko naturalne, które przecież istotnie wpływa na jakość życia naszego, jak i następnych pokoleń.

Profesjonalni projektanci, wchodzący w skład zespołu DD Projekt są na bieżąco z tego typu zmianami i nieustannie stara się dostosować do zmian i tworzyć kolejne innowacje. Na podstawie takich warunków tworzymy nowoczesne projekty domów na terenie Krakowa i okolic. Zapraszamy do kontaktu!

zadzwoń