Klimatyzacja to świetny wynalazek, który służy nam głównie w upalne, letnie dni

Ciężko sobie wyobrazić, aby nigdzie nie było klimatyzacji. Zapewne, spowodowałoby to u jeszcze większej liczby osób omdlenia i zawroty głowy. Klimatyzacja w pomieszczeniu, do którego wchodzimy, daje chwilowy powiew ulgi i poprawia samopoczucie. Czy wiemy jednak, jak działa i jak o nią dbać, aby prawidłowo funkcjonowała?

klimatyzacja w domu biurze jak o nią dbać

Jak działa klimatyzacja?

Każda klimatyzacja to ten sam schemat działania. Urządzenie pobiera powietrze z zewnątrz, a następnie wprowadza je do pomieszczenia. Pobrane powietrze, zanim dotrze do pomieszczenia, w którym się znajdujemy, musi przejść przez filtr, oczyszczający je z kurzu i innych zanieczyszczeń.

Sprawa wydaje się dość logiczna, nikt z nas nie chce wdychać nic, co mogłoby nam zaszkodzić. Opcjonalne jest zamontowanie filtra odwadniającego i plazmowego, które dodatkowo poprawiają jakość powietrza. Jak w każdym filtrze, tak i tutaj, należy pamiętać, że zanieczyszczenia osadzają się na nim.

Po pewnym czasie będzie to powodowało nieprawidłowe działanie urządzenia. Skutkami będzie to, iż klimatyzacja będzie wytwarzała więcej energii, nie będzie można uzyskać oczekiwanej temperatury, a zanieczyszczone powietrze, wdychane przez dłuższy czas, może doprowadzić do chorób układu oddechowego.

Co robić, aby klimatyzacja działała prawidłowo?
Jak można się łatwo domyślić, klimatyzacja musi być regularnie czyszczona, aby zapewnić odpowiednią jakość powietrza i prawidłowe działanie. Ważne jest czyszczenie samemu wlotu i wylotu powietrza, ale także czyszczenie całej instalacji, zgodnie z zaleceniami producenta. We własnym zakresie, możemy wziąć kawałek miękkiego materiału, ewentualnie pomoczyć go letnią wodą i delikatnie przetrzeć wlot klimatyzacji. Ważne jest, aby nigdy nie czyścić klimatyzacji za pomocą żrących środków chemicznych.

Jeżeli chcemy oczyścić całą instalację, należy wtedy skorzystać z usług firmy, specjalizującej się tej w profesji. Firmy te, zazwyczaj stosują szczotkowanie mechaniczne. Polega ono, na wprowadzeniu specjalnej szczotki do wnętrza instalacji i wprawieniu jej w wysokie obroty. W ten sposób usuwa ona zalegające zanieczyszczenia. To jednak nie wszystko. Klimatyzacja powinna być również dezynfekowana, z wykorzystaniem odpowiednich środków chemicznych.

Zainstaluj klimatyzację z DD Projekt
Jeśli masz już dość duszności oraz gorąca i potrzebujesz w swoim domu, lokalu czy innym pomieszczeniu użytkowym klimatyzacji jesteśmy do Twoich usług! Nasza firma posiada rozległą wiedzę i doświadczenie, poparte odpowiednimi certyfikatami, w dziedzinie instalacji klimatyzacji i wentylacji. Chętnie doradzimy i zamontujemy tak, aby chłodne powiewy czystego powietrza przynosiły ulgę nawet w najgorętsze dni.

Zapewniamy szybkie i sprawne wykonanie, a także pełen profesjonalizm usług. Służymy także serwisem w razie jakichkolwiek usterek. Jako jedyni dajemy naszym klientom 60-dniową gwarancję rozruchową na montaż klimatyzatorów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Działamy na terenie Krakowa i okolic.

Z poważaniem

Klaudiusz Durmała