Układanie płytek na terenie Krakowa

Kładzenie płytek Kraków

Płytki nie wychodzą z mody – zarówno jako pokrycia podłogowe, jak i elementy dekoracyjne, np. w łazienkach. W trendach wnętrzarskich co roku pojawia się chociaż jeden rodzaj płytek. Jeśli chcesz, by Twoje mieszkanie wyglądało modnie i stylowo, zatrudnij fachowców, dla których układanie płytek nie stanowi problemu. Nie musisz się bać o brud, kurz, nierówności czy rozbite płytki.

Wiele osób decyduje się podczas remontu na samodzielne kładzenie płytek podłogowych, a także ozdobnych. Chce w ten sposób ograniczyć koszty odnowienia mieszkania. Często jednak okazuje się, że z pozoru proste czynności remontowe w praktyce są o wiele bardziej skomplikowane.

kładzenie płytek w krakowie

Jakie problemy możesz napotkać przy samodzielnym układaniu płytek?

Problemy mogą się zacząć już na pierwszym etapie, zanim przystąpimy do kładzenia płytek. Podłoże musi być równe, czyste, bez żadnych zabrudzeń. Należy wyrównać podłoże masą szpachlową w taki sposób, by było maksymalnie równe – często jednak masa nie jest rozrobiona dobrze, skleja się w większe grudy, a to uniemożliwia równe ułożenie płytek podłogowych.

Dobre ułożenie płytek

Kolejne przeszkody mogą pojawić się na etapie rozplanowania ułożenia płytek. Najczęściej stosuje się metodę skośną oraz metodę równoległą. Jednak przy obu należy wziąć pod uwagę, że niektóre z płytek przy krawędzi należy dociąć – tak, by pasowały do reszty i równolegle przylegały do ściany. W tym celu należy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia – sam fakt ich posiadania nie daje jednak gwarancji, że nasze układanie płytek skończy się sukcesem. Cięcia mogą wyjść nierówne, płytki mogą pęknąć, a my stracimy czas i nerwy.

Czysta posadzka

Irytujące bywa także czyszczenie posadzki z resztek zaprawy. Wystarczy gąbka i woda, jednak należy uważać, by nie wypłukać zaprawy z łączeń. A jeśli warstwa cementowa zostanie mimo wszystko, można ją usunąć tylko za pomocą specjalnych preparatów – i to po upływie kilku tygodni! Dla osób ceniących sobie perfekcyjny porządek, będzie to prawdziwy koszmar.

układanie płytek kraków

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne kładzenie płytek?

Od ponad dekady w trendach łazienkowych pojawiają się płytki cementowe, które swoim klasycznym i surowym wyglądem uzupełniają minimalistyczne wnętrza. W tym roku panuje moda na ciekawe, nieregularne kształty i nietypowe struktury. Z tego względu wiele osób decyduje się na płytki 3D, metaliczne lub zellige w nieregularnych kształtach.

Płytki mają stanowić element spójny z całością wystroju wnętrza. Z tego względu muszą zostać ułożone w sposób stabilny i bezpieczny – tak, żeby przetrwać wiele lat bez odpadania, pękania i doklejania się.

Nasza firma oferuje profesjonalne układanie płytek w Krakowie. Działamy na rynku usług remontowych już od prawie dekady, mamy więc doświadczenie w remontach małych i dużych – do wszystkich jednak podchodzimy z taką samą starannością i troską o klienta.

Jeśli interesuje Cię układanie płytek na terenie Krakowa, zadzwoń do nas!

zadzwoń