Gdy przychodzi wiosna i natura budzi się do życia, powoli chcemy zacząć poświęcać nasz wolny czas na odpoczynek. Może to być spędzanie urlopu na działce, w parku czy w innym przyjemnym dla nas miejscu. Jednak jak to mówią – wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Wiosną doskonałym miejscem na zażycie upragnionego odpoczynku jest nasz domowy taras. W jaki sposób możemy upiększyć jego aranżację?

Aranżacja

Kluczowym i początkowym etapem planowania wystroju tarasu powinno być wybranie pożądanej przez nas aranżacji. Pomysłów na urządzenie tej przestrzeni domowej jest naprawdę wiele. Obecnie wiele osób decyduje się na aranżację w stylu nowoczesnym, śródziemnomorskim, boho czy klasycznym. Wybór może być utrudniony, ponieważ każdy z tych stylów jest bardzo stylowy i urokliwy. Po inspiracje możemy sięgnąć do różnych baz grafik. Tam z pewnością znajdziemy przykładowe pomysły na udekorowanie przestrzeni na domowym tarasie. Może akurat któraś z tych inspiracji przypadnie nam do gustu?

Elementy wystroju

Podstawowymi elementami, które należy uwzględnić w trakcie aranżacji tarasu, są meble ogrodowe, takie jak krzesła, stolik czy kanapa, które stanowią fundament całościowego umeblowania powierzchni. Warto również rozważyć zakup ozdób i dodatków. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się fotele i hamaki wiszące, mocowane przy suficie za pomocą specjalnych elementów, które wyglądają niezwykle stylowo i zapewniają komfort i wygodę.

Warto wyposażyć taras w parasol, który w trakcie upalnych dni zapewni ochronę przed słońcem. Istotne jest również oświetlenie tarasu, które umożliwi spędzanie czasu na tarasie w trakcie letnich wieczorów. Zwieńczeniem w całym procesie urządzania przestrzeni będzie dobranie odpowiednich dekoracji. Mogą to być wszelkiego rodzaju rośliny, dywan, świeczki, poduszki, naczynia i inne. Te na pozór zwykłe drobiazgi sprawią, że całe wnętrze będzie prezentowało się pełniej i estetyczniej.

Pozdrawiam
Klaudiusz Durmała
www.ddprojekt.pl

aranżacja tarasu

Budżet

Aby starannie i stylowo zaaranżować przestrzeń, nie trzeba wydawać milionów. Istnieje wiele projektów, które nie wymagają od Klienta dużego wkładu pieniężnego. Istotne jest przede wszystkim określenie, jak dużą kwotę pieniędzy planujemy przeznaczyć na to przedsięwzięcie. Zależy to oczywiście od tego, jakimi środkami dysponujemy i jak wiele jesteśmy w stanie wydać. Jednak nie ma co się martwić – w sklepach można znaleźć wiele ozdób, na które nie trzeba wydawać fortuny.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą, która znajduje się na naszej stronie internetowej. Gorąco zachęcamy do obejrzenia wykonanych przez nas projektów i realizacji wnętrz. Być może w trakcie ich oglądania, natrafią Państwo na taki, który szczególnie się spodoba. Jeśli mają Państwo jakieś pytania, z chęcią na nie odpowiemy.