Wielu z nas marzy o inteligentnym domu ale również duża część osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak funkcjonuje i jakie systemy łączy. W tym artykule przedstawimy Państwu najlepsze rozwiązania i możliwości, które oferuje nam inteligentny dom.

inteligentny dom kraków (2)

Idealna temperatura

Inteligentne domy to zespoły urządzeń i czujników odpowiedzialnych za pracę na każdej płaszczyźnie. Jeśli chodzi o temperaturę, wykorzystując funkcje inteligentnego domu możemy w łatwy sposób sterować klimatyzacją i ogrzewaniem.

Inteligentny dom łatwo zaprogramować, dzięki czemu będziemy czuli się w nim najlepiej. System po zbadaniu warunków klimatycznych panujących na zewnątrz przygotuje idealną temperaturę, wilgotność i jakość powietrza w domu, dostosowując je do preferencji domowników.

Inteligentny dom to również oszczędność energii. W przypadku wykrycia uchylonego okna, grzanie lub chłodzenie zostanie automatycznie wyłączone, aby nie zużywać niepotrzebnie energii. Ponadto, wychodząc z domu i uzbrajając alarm, temperatura w środku zostanie obniżona, aby zaoszczędzić zużywaną energię. Po powrocie, temperatura automatycznie podniesie się do wymaganej wartości.

Sterowanie temperaturą to nie tylko zaprogramowane ustawienia. W każdej chwili możesz dowolnie zmieniać temperaturę w oparciu o doraźne wymagania. Warte uwagi jest to, że sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji, dzięki czemu w dowolnym miejscu możesz zmienić ustawienia i dostosować temperaturę o aktualne potrzeby.

Czujniki są również odpowiedzialne za wykrywanie wzrostu temperatury w pomieszczeniu. Jest to niezwykle przydatne wakacyjną porą. Po wykryciu przez system zbyt wysokiej temperatury otrzymasz powiadomienie, a klimatyzacja uruchomi się automatycznie.

Odpowiednie oświetlenie

Systemy inteligentnych domów obejmują również sterowanie oświetleniem. Daje nam to możliwość dostosowania ilości oraz mocy natężenia światła w poszczególnych pomieszczeniach. Sterowanie światłem jest niezwykle proste i odbywa się w obrębie aplikacji i jednego przycisku. Możemy połączyć ze sobą pomieszczenia i sterować światłem jednocześnie lub dostosować światło w każdym z nich oddzielnie.

inteligentny dom kraków (3)

System daje również możliwość zaprogramowania czujników, aby światło włączało się po wykryciu ruchu. Pozwoli to uchronić nas przed nadmiarem zużywanej energii i zapewni, że każdy z domowników przemieszczając się będzie miał zawsze oświetloną drogę.
Niesamowitym rozwiązaniem jest również połączenie systemów oświetleniowych z roletami. Dzięki temu, ranna pobudka nie będzie zajmowała długiej ilości czasu. O ustalonej porze rolety podniosą się, a pokój zostaje oświetlony. Podobna sytuacja będzie miała miejsce wieczorem. Takie rozwiązanie sprawia, że nie musimy martwić się o podnoszenie i opuszczanie rolet, system zrobi to za nas.

Dom niczym twierdza

Na pewno każdemu z nas zdarzyło się w pośpiechu opuścić dom i nie zamknąć bramy. Z pomocą inteligentnego domu taka sytuacja to nie problem. Połączenie systemów uzbrajających oraz bramy pozwala za pomocą jednego przycisku włączyć alarm, zamknąć bramę oraz zasunąć rolety. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasz dom jest dobrze strzeżony.

Jakiekolwiek próby wejścia do domu będą nam monitorowane w postaci wysyłanych przez system powiadomień. Od teraz możemy zobaczyć kto, gdzie i kiedy wtargnął na naszą posesję oraz czego szukał.

System zbrojeniowy domu to również świetne rozwiązanie w przypadku zapomnienia kluczy od mieszkania. Za pomocą aplikacji możemy w szybki sposób otworzyć drzwi mieszkania i dostać się do środka.
Jak łatwo zauważyć inteligentny dom łączy niezawodne rozwiązania, które pozwalają poczuć się bezpiecznie komfortowo i przyjemnie we własnym domu.

Pozdrawiam
Klaudiusz Durmała
www.ddprojekt.pl